تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

آنچه راجب سردخانه باید بدانیم | مجتمع فنی مدیران برق ایران

نکات ایمنی: 

۱-هنگام انجام تعمیرات از علایم هشدار دهنده مانند خطر، دست نزنید بر روی نقاط حساس استفاده کنید.

۲-از پاشیدن آب بر روی تجهیزات الکتریکی مانند اواپراتور، کندانسور، کمپرسور، تابلوی برق و … اکیدا خودداری کنید.

۳-اجرای سیم کشی سیستم های سرد کننده باید توسط متخصصین آگاه به این فنون انجام شود.

۴-بمنظور جلو گیری از برق گرفتگی اجرای سیستم اتصال زمین (ارت) اجباریست. قبل از راه انداری دستگاه از وجود ارت مطمن باشید.

۵-وجود لکه های روغن در مسیر لوله کشی مدار تبرید نشان از وچود نشت گاز مبرد می باشد پس از نظافت کامل نسبت به رفع نشتی و شارژ گاز اقدام کنید.

۶-همواره وضعیت بالانس و حرکت آزادانه پره ملخی فن های کندانسور و فن های اواپراتور را کنترل و مورد بازدید قرار دهید هرگونه صدای غیر عادی را فورا بر طرف کنید

اصول اولیه در نگهداری تاسیسات برق:

کلیه افرادی که در امر نگهداری تاسیسات برودتی مشغول هستند در طی یک روز با طیف گسترده ای از کارهای مواجه هستند، کارهای نصب و تعمیرات و نگهداری یک سیستم در طی مدت بهره برداری سیستم های برودتی از جمله وظایف این افراد می باشد.

نصب:

نحوه نصب سیستم های برودتی یکی از پیش شرط های اساسی در جهت عملکرد صحیح و کارکرد درست دستگاه ها می باشد. لذا نصاب های سیستم های تبرید باید دقت ویژه ای بر اجرای مشخصه های طراحی اولیه داشته باشد. یک نصاب سیستم برودتی باید توجه کافی به آموخته های خود جهت نگهداری و نظارت سیستم باشد.

راه اندازی:

راه اندازی سیستم تبرید تاثیر به سزایی در کارایی عملکرد دستگاه ها دارد بنابراین انجام این کار باید به افرادی با تجربه و آموزش دیده واگذار شود.

صلاحیت پرسنل و شرکت های خدماتی: 

پرسنل مسئول انجام اقدامات نصب و راه اندازی و نگهدارب بایستی صلاحیت لازم در کارهای محوله را داشته و در خصوص آخرین استاندادها قوانین و مقررات این صنعت اطلاعات کافی رار داشته باشد. شرکت های خدمات و نهداری می بایستی تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز صنعت تبرید مانند ابزار آلات لوله کشی، نگهداری و جا به جایی مبرد و دستگاه های الکترونیکی  اندازه گیری دما و فشار را به تعداد کافی در اختیار تکنسین ها قرار دهند.