تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

آچار همه کاره چیست؟ موارد کاربرد آن کدام است؟

همه فن حریف بودن صفتی نیست که تنها بتوان به انسان‌ها نسبت داد، ابزار هم می‌توانند همه فن حریف باشند. مثلاً انبردست، آچار فرانسه و در برخی از موارد حتی پیچ‌گوشتی و … هم ابزاری همه فن حریف به شمار می‌آیند. زمینه‌های کاربرد آچار فرانسه آن‌قدر زیاد است که خود به یک صفت (به معنی همان همه فن حریف بودن) تبدیل شده است. اما آیا واقعاً این ابزار همه کاره هستند؟ بله ابزار زیادی هستند که می‌توانند به خودی خود همه کاره باشند. به طور مثال ما آچار همه کاره ای می‌شناسیم که واقعاً ابزاری همه کاره است و می‌تواند به جای چندین و چند ابزار مورد استفاده قرار گیرد، اما این آچار برای پیچ و مهره‌ها و موارد این چنینی کاربرد دارد و آچارهای دیگری هم با لقب همه کاره وجود دارند که برای کارهایی مثل باز و بسته کردن انواع لوله یا … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آچار همه کاره مدیران برق ایران

آچار همه کاره مدیران برق ایران مجموعه آچار بکس کاملی است که برای انجام کارهای خیلی زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به تنهایی خیلی از کارها را راه می اندازد. آچار بکس در انواع و بسته بندی‌های متفاوتی تولید می‌شود اما مدل همه کاره آن متفاوت است. این آچار یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کار با ابزارآلات یعنی دشواری حمل و نقل انواع مختلف آچارها را برای‌مان حل کرده است. ساختار آچار همه کاره از چند بخش تشکیل شده است؛ دسته جغجغه‌ای، سری‌های آچار و مبدل‌ها و … .

همان‌طور که در شکل زیر می‌بینید سری آچار همه کاره مدیران برق ایران از سوزن‌های خیلی زیادی تشکیل شده است و قابلیتی را به آچار داده است که با استفاده از آن می‌تواند با اتصال سری آچار به انواع پیچ و مهره، شکل آن‌ها را به خود گرفته، محکم شده و با چرخاندن دسته جغجغه‌ای آچار توسط کاربر، پیچ و مهره‌ها را باز و بسته کند.

آچار همه کاره مدیران برق ایران - سری سوزن دار

برای اینکه آچار کمترین لقی را داشته باشد و محکم پیچ و مهره‌ها را در خود بگیرید، سوزن‌ها به شکل ۶ ضلعی تعبیه شده‌اند و در باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ها کمترین لقی را از خود نشان می‌دهند. این ویژگی؛ یعنی داشتن سری سوزنی برای باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره، مهم‌ترین قابلیت آچار همه کاره است که آن را به یک ابزار محبوب بدل کرده است؛ اما قابلیت‌ها، ابزار جانبی و موارد استفاده از آچار همه کاره تنها به همین مورد ختم نمی‌شود، این آچار با دارا بودن انواع مبدل این امکان را به کاربر می‌دهد که با استفاده از سری‌های مختلف، برای کارهای مختلفی از آن استفاده کنیم.

انواع سری آچار همه کاره

آچار همه کاره مدیران برق ایران سری‌های مختلفی دارد که قابلیت‌ها و کاربردهای آن را دو چندان می‌کند. با استفاده از سری‌های مختلف آچار همه کاره می‌توانید انواع پیچ و مهره‌های چهار ضلعی، شش ضلعی، آلن و قلابی شکل را باز و بسته کنید. البته برای سایز پیچ‌هایی که با این آچار قابل باز و بسته شدن هستند هم محدودیتی وجود دارد و مسلماً پیچ‌های خیلی بزرگ با این وسیله قابل باز یا بسته شدن نیستند. این وسیله تنها برای پیچ‌هایی با بازه سایز ۹ الی ۲۱ میلی‌متر مناسب است.

آچار همه کاره مدیران برق ایران

اگر به دنبال یک آچار همه کاره کامل و با قابلیت‌های بالا می‌گردید که نسبت به کارایی و کیفیتش از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد، آچار همه کاره مدیران برق ایران مدل ۲۶۰۰ برای‌تان گزینه خوبی خواهد بود. در ادامه به بررسی ویژگی‌های این آچار می‌پردازیم:

 • دارای دسته جغجغه ۳٫۸ اینچی
 • طراحی دسته بر اساس دستورالعمل‌های ارگونومیک
 • ساخته شده از آلیاژ وانادیوم و کروم و روکش شده با کروم؛ به منظور جلوگیری از زنگ زدگی
 • دارای رابط ۳٫۸ اینچی
 • دارای سوزن‌های داخلی ۶ ضلعی؛ برای گیرایی بیشتر و لقی کمتر در حین گرفتن انواع پیچ و مهره
 • امکان استفاده برای پیچ و مهره‌های مختلف با سرهای مختلف
 • پشتیبانی از پیچ‌هایی در بازه سایز ۹ الی ۲۱ میلی‌متر
 • وزن مناسب
 • ساخت تایوان
 • تولید بر اساس استاندارد متریک
 • دارای کاور پلاستیکی
 • دسته جغجغه‌ای ۳٫۸ اینچی