تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

عایق کاری سردخانه | مجتمع فنی مدیران برق ایران

هدف اصلی عایق کاری جلوگیری از ورود گرما از محیط بیرون به داخل کابین دستگاه سردکننده می باشد. انواع عایق یه کار رفته در سیستم های برودتی مانند چوب، پشم شیشه، پلی استایرن (یونولیت) و فوم می باشد در سردخانه بیشتر از فوم و پلی استایرن استفاده می شود که بین جداره داخلی و خارجی بصورت مایع تزریق می شود و تمام منافذ را پر می کند و پس از سرد شدن به د یواره می چسبد و موجب استحکام و عاقف کارزی دستگاه می شود.

  علت استفاده از فوم: 

  • دارای ضریب حرارتی کم می باشد.
  • سبکی وزن و سهولت تولید
  • قابلیت تزریق
  • خاصیت چسبندگی
  • عدم خوردگی لایه ها ییخچال

 انواع فم: 

دو نوع فم پلی اورتان و سیکلوپنتان به طور فراوان در عایق کاری سردخانه بکار می رود.

نهویه تهیه فوم پلی اورتان: 

از تریک ماده ای به نام پلی ال (  POLYOL) با عامل انبساط که موجب پف کردن فوم می شود بدست می آِد. این عامل پف کردن مبرد R-11 می باشد که به علت تخریب لایه ازون دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرد و از جایگزین هاییی مانند R-141b استفاده می شود. اگر عامل پف کننده، سییکلوپنتان (CP)  باشد به فوم سیکلو پنتان معروف می باشد.

ضخامت عایق در سردخانه: 

برای سردخانه بالا صفر مقدار ۵ سانتی متر فوم یا ۱۰ سانتی متر یونولیت و برای سردخانه های زیر صفر ۱۰ سانتی متر فوم یا ۱۵ سانتی متر یونولیت و برای تونل انجماد ۱۵ سانتی متر فوم یا ۲۰ سانتی متر یونولیت به کار می رود..

دیواره های سردخانه: 

۱)در مدل قدیمی بوسیله پیچ و مهره در ابعاد های استاندارد در محل نصب می شود ولی امروزه بصورت کشویی ساخته می شوند و صفحات با میخ پرچ بسته می شوند و بین جدار داخلی و خارجی سردخانه از استیل یا ورق گالوانیزه ساخته می شوند.

ابعاد دیواره های پیش ساخته با ارتفاع ۲و ۵و۳ متر و به عرض ۹۵ متر ساخته مس شود.