تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

نحوه اتصال صحیح کابل ها در کولر گازی | مجتمع فنی مدیران برق ایران

لوازم خانگی برقی هر کدام الزامات نصب و شرایط ویژه خود را دارند و بدون تردید نحوه اتصال سیم برق در تجهیزات و لوازم خانگی برقی بیشترین اهمیت را دارد. کولر گازی که از تجهیزات پرکاربرد این روزهای منازل است نیز از این ویژگی مستثنا نیست و نحوه اتصال صحیح کابل ها در کولر گازی متضمن کارکرد صحیح، سلامت کولر گازی و حتی مصرف برق کمتر در کولر گازی می شود.

قبلا در مقاله سرویس کولر گازی توضیح دادیم که در هر مرحله بازدید از کولر گازی باید سیم های کولر بازرسی و تمیز شوند و در مقاله تعمیر کولر گازیهم عمده خرابی های کولر گازی که به دلیل عدم نصب صحیح کابل برق کولر بوجود می آمد را تشریح کردیم. اما در این مقاله قصد داریم تا برای افرادی که کار نصب کولر گازی را انجام می دهند اهمیت و نحوه صحیح اتصال کابل برق کولر گازی را توضیح دهیم.

برق کشی برای کولر گازی

هر تولیدکننده کولر گازی و حتی سایر لوازم خانگی برقی موظف است که به همراه مشخصات محصول، برق مناسب دستگاه را هم به همراه سایر مشخصات به مصرف کننده اعلام کند. کولرهای گازی بر اساس وات میزان مصرف برق خود را مشخص می کنند. در برخی از کولرهای گازی خارجی به جای وات و یا w از واژه BTU برای مشخص کردن نوع برق دستگاه استفاده می شود که مخفف عبارت British Therminul Unit است و بر اساس استانداردهای اروپایی و یا اتحادیه بریتانیا مشخص شده است.

برای به دست آوردن صحیح میزانBTUباید ظرفیت نحوه اتصالنحوه اتصال کولر مثلا ۷۰۰۰ را بر ۳٫۵ تقسیم و سپس در عدد ۱۲ ضرب کنید تا عددی به دست بیاید. مثلا در این حالت ۲۴۰۰۰ در خواهد آمد که به همین دلیل این کولرها ۲۴ هم نامیده می شوند. حالا این عدد بر ۲۰۰۰ تقسیم می شود تا میزان آمپر برق مصرفی کولر به دست بیاید.