تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

کتاب میکروکنترلر PIC – مدیران برق ایران

کتاب میکروکنترلر PIC

با توجه به سرعت بسیار زیاد تکنولوژی در عرصه ی الکترونیک دیجیتال، اهمیت مباحث اتوماسیون صنعتی و در کنار آن حوزه کاری رباتیک بیش از پیش مهم جلوه می کنند، شاید یکی از پایه ای ترین و در دسترس ترین سخت افزارهای مرتبط با این زمینه میکروکنترلرها هستند که آموزش و به کارگیری آنها جایگاه ویژه ای را در مدیران برق ایران پیدا کرده است. در این میان محصولات شرکت Microchip که با نام تجاری PIC به بازار عرضه می شوند بنا به ادعای شرکت سازنده و آمار ارائه شده از عملکرد آن، گوی سبقت را از دیگر رقبا در محیط های کارگاهی و صنعتی ربوده است.

به همین دلیل میکروکنترلر PIC یکی از گزینه های جذاب برای مهندسین برق و کامپیوتر جهت برنامه نویسی برای کارهای عملگرا می باشد، میکرو کنترلر پی آی سی دارای امکانات متنوعی از قبیل؛ مبدل آنالوگ به دیجیتال، شمارنده و تایمرهای متنوع، مقایسه کننده داخلی، واحد ارتباط سریال، پورت های ورودی و خروجی، واحد کنترل وقفه های داخلی و خارجی و … می باشد.

از جمله قابلیت های میکروی PIC می توان به پشتیبانی از ویژگی EMC اشاره کرد که به این ترتیب تاثیر نویز و عوامل ناخواسته خارجی بر روی میکروکنترلر کاهش می یابد.

هم چنین پشتیبانی از معماری Harvard موجب افزایش سرعت پردازش این میکروها گردیده است. در حال حاضر در بسیاری از شرکت های داخلی از این میکرو جهت انجام پروژه های گوناگون استفاده می شود.

میکروکنترلرهای PIC در انواع ۸ بیتی، ۱۶ بیتی و ۳۲ بیتی موجود می باشند. مزیت اصلی میکروهای PIC گستره وسیع peripheral-ها و مصرف توان کم آنها است.

 

در زمینه طراحی رباتیک چگونه هزینه های عملیاتی را کاهش می دهند؟

برای استفاده هدفمند از منابع، مهندسین رباتیک ابتدا برنامه خود را نوشته و سپس در محیط مجازی بر روی روبات های شبیه سازی شده امتحان می کنند. این روش به دلیل هزینه اندک، کاربران بسیاری به خود جلب کرده است. در حال حاضر نیز مسابقات مختلفی در کشورهای مختلف برگزار می گردد که از آن جمله می توان به مسابقات روبوکاپ در قسمت شبیه سازی اشاره کرد.

در کتاب میکروکنترلر PIC نویسنده سعی دارد با معرفی قطعات مختلف الکترونیکی که در ساخت روبات از آنها استفاده می کنیم، و نیز با آموزش نحوه برنامه نویسی روباتها، مخاطبان را در ساخت روبات یاری نماید.

کتاب میکروکنترلر PIC توسط؛ مجید انجیدنی، رضا درودی و سمیه مداح نگارش شده و در کنار آن نرم افزار Proteus نیز به صورت هدفمند آموزش داده شده است.

کتاب آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر PIC در ۱۵۷ صفحه به مواردی همچون؛ آموزش مفاهیم رباتیک، آموزش کار با حسگرها و ثبات ها، آموزش نصب نرم افزار متلب، آموزش نصب نرم افزار پروتئوس، کار با موتورهای الکتریکی و LCD، پیکربندی PORTA و TRISA و … پرداخته است.

 

 

     دانلود مستقیم کتاب میکروکنترلر PIC | با حجم ۸ مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

کتاب میکروکنترلر PIC

۵ (۱۰۰%) ۱ vote